O ARTYSTACH

ADAM PLUCIŃSKI

Fotograf mody. Zdjęcia robił już w wieku trzynastu lat. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Liceum Fototechniczne w Warszawie. Docenia zarówno fotografię komercyjną o artystycznych walorach, jak i fotografię artystyczną komercyjnej jakości. Ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań i kierunków są tym, czym charakteryzuje się jego proces kreatywny. Adam pracował m.in. dla marek takich jak H&M, Levi’s, Magda Butrym, Reserved, Solar, Tatuum, W.Kruk, Wólczanka, Vistula czy Zuo Corp.

 

AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK

Agnieszka i Łukasz to specjaliści w fotografii modowej oraz portretowej. W duecie pracują od 2013 roku. Ich prace są osobiste i oddają świeży, indywidualny styl. Posiadają ogromną wiedzę i wielki talent. Ich minimalizm i bardzo wyrafinowane użycie światła pozwala wydobyć naturalne piękno fotografowanych obiektów. W latach 2015 i 2017 ten wyjątkowy duet nominowany był do prestiżowej nagrody ELLE Style Awards w kategorii Fotograf Roku.

 

ARTUR WESOŁOWSKI

Jeden z najlepszych polskich fotografów modowych, ale też jeden z najbardziej cenionych artystów w branży reklamowej. W ciągu ostatnich 16 lat pracował dla marek: Adidas, Nike, H&M, Reserved, L’Oreal, Orange, Master-Card, Alior Bank, Microsoft, Samsung, Wólczanka czy W.Kruk. Na stałe współpracuje z magazynami Elle, Glamour, PANI, Twój Styl, Uroda i VIVA. Ponadto tworzy projekty autorskie. Brał udział w wielu wystawach, m.in.: Znalezione, Zagubione w Galerii 65, Fotografie w czasach zgiełku, indywidualna wystawa z cyklu Ogrody i Hansgrohe w CSW. W pierwszym konkursie KTR w 2004 roku zdobył złoto w kategorii Fotografia.

 

BARTEK WIECZOREK

Fotograf urodzony w Kielcach. Mieszka i pracuje w Warszawie. W fotografii najbardziej interesuje go portret, przez który filtruje modę, reklamę i autorskie projekty dokumentalne. Jego prace pokazywane były między innymi w Muzeum Narodowym w Warszawie, BWA Design we Wrocławiu, galerii A/D/O w Nowym Jorku, Instytucie Polskim w Berlinie czy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Publikuje w: Zwykłe Życie, i-D, K MAG, Szum, Fathers, Elle i wielu innych. W fotografii najważniejsze dla niego są obcowanie z człowiekiem, rozmowa i wymiana doświadczeń.

 

GRZEGORZ PASTUSZAK

Artysta, fotograf, zdobywca pierwszego miejsca w konkursie „Przetrwanie” zorganizowanym przez Discovery Polska, naoczny świadek wydarzeń na Majdanie w Kijowie, które potem relacjonował szerszej publiczności w Zamościu, Warszawie, Paryżu, Brukseli i Wiedniu w ramach autorskiej „Żywej Galerii Ludzi Majdanu”. Wierzy, że to odbiorca ostatecznie interpretuje zdjęcie. W swojej pracy skupia się na aktach, portretach, modzie, reportażu i street life. Żyje zgodnie z mottem Charlesa Bukowskiego: „Find what you love and let it kill you”.

 

ŁUKASZ PĘCAK

W niespotykany sposób łączy lekkość i naturalność stylu lifestyle’owego z doskonałością techniczną. Specjalista w zakresie montażu, który wykonuje tak dokładnie, że jest niezauważalny. Mistrz zdjęć typu beauty. Perfekycjnie potrafi wydobyć najistotniejsze elementy kobiecej urody. Świetnie układa mu się współpraca z dziećmi. Pracował m.in. dla: Pharmaceris, Mixa, Pepsi, Media Markt, mBank, Deutsche Bank, PGNiG, Elle, Cosmopolitan, Hot Moda i wielu innych.

 

PAWEŁ FABJAŃSKI

Artysta wizualny, który tworzy swoje prace głównie za pomocą fotografii. Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej oraz w PWSFTviT w Łodzi, gdzie obronił pracę doktorską. Prowadzi pracownię „Fotografii komercyjnej”. Swoją uwagę skupia głównie na zagadnieniu przenikania się sztuki i komercji. Ma na swoim koncie nagrody w konkursie KTR oraz Srebrnego Lwa przyznawanego w Cannes na corocznych festiwalu reklamy. Jego zdjęcia prezentowane są w albumie „200 Best Ad Photographers Wordlwide”. W 2014 roku jego cykl „Bez tytułu” otrzymał wyróżnienie „Best-in-Book” od londyńskiego magazynu Creative Review.

 

PSZEMEK DZIENIS

Tworzy proste w formie, ale precyzyjnie skomponowane prace, dalekie od patosu i niepodatne na nadinterpretacje. W swojej pracy zbliża się do rzeźby i obiektu, uciekając od inspiracji malarstwem klasycznym. Ogranicza środki wyrazu do absolutnego minimum, aby ułatwić odbiór komunikatu wizualnego. W jego pracach widzimy najczęściej osobę w relacji do przestrzeni lub obiektu. To właśnie relacje i napięcia między podmiotami oraz kompozycja obrazu interesują go najbardziej.

 

SZYMON ROGIŃSKI

Jeden z najciekawszych polskich fotografów. Zasłynął „Projektem UFO”, serią scenograficznych zdjęć, wykonanych w latach 2005-2007, które wykorzystują sztuczne oświetlenie, aby wytworzyć nocne sceny pozaziemskich lądowań. Fascynującym elementem jego praktyki jest dialektyka realizmu i fikcji, mistycyzm i banalność. Brał udział w wielu pokazach grupowych w renomowanych instytucji sztuki w kraju i zagranicą, np. Mart Contemporary Exhibition Project we Włoszech, BOZAR w Brukseli, CCA na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Miał też wystawy indywidualne, ostatnią w Galerii Piktogram w Warszawie.

 

SZYMON SZCZEŚNIAK

Absolwent prestiżowego Instytutu Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie. Przez kilka lat wykładał w Akademii Fotografii. W swojej twórczości koncentruje się na ukazaniu człowieka takiego, jakim jest. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reklamowej. Współpracuje z takimi magazynami jak KUKBUK, Twój Styl, VIVA, Zwierciadło, Przekrój. Od 2016 roku jest ambasadorem marki Fujifilm.

 

ZOSIA PROMIŃSKA

Fotografka mody i portrecistka. Pracę w branży rozpoczęła w 2000 roku jako modelka. Podczas piętnastoletniej kariery po drugiej stronie obiektywu uczyła się od najlepszych fotografów w Nowym Jorku, Paryżu i Mediolanie. Sama zaczęła fotografować cztery lata temu. Jej prace znalazły się m.in. na łamach takich magazynów jak: L’Officiel, i-D, ELLE, Grazia, Harper’s Bazaar, K MAG, Zwierciadło. Najważniejsza w fotografii jest dla niej po prostu autentyczność, naturalność i szczere spojrzenie w oczy bohatera zdjęć.

 

ZUZA KRAJEWSKA

Fotografka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Publikowała m.in. w ELLE, Szumie i K MAG-u. Swoje prace pokazywała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, Muzeum Narodowym w Warszawie, PGS w Sopocie. Selekcja prac z najnowszej serii Imago, realizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu, została zaprezentowana na Photo London oraz w licznych magazynach branżowych i lifestyle’owych, m.in. w Vogue, i-D, EyesOpen!, Lodown, Hunger, Fort oraz Collection of Documentaries.